пʼятниця, 15 травня 2020 р.


Віртуальна виставка "У ЖОРНАХ РЕПРЕСІЙ"
День пам'яті жертв політичних репресій – щорічний національний пам'ятний день в Україні, який відзначають у третю неділю травня. 
                                                                   Тоді ми йшли по таборах…
                                                                   Одних замучили катюги
                                        Зломились інші від наруги
                                          І в забутті скінчили шлях…
                                                                     Микола Цівірко
У жорна безжальної репресивної машини потрапили сотні тисяч людей. Майже  в кожній українській родині зберігаються спогади про ті страшні події. Ці рани не загояться ніколи.
     Про ці трагічні сторінки в історії України розповідають книжкові видання, які розміщені на виставці “У жорнах репресій”. 

Книжкова виставка спрямована на відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства. Сьогодні жодних таємниць, замовчувань та викривлень у питаннях, які стосуються політичних репресій немає і не може бути. Злочини, яким немає прощення, минуле з гірким присмаком у світлі воскреслої правди постає перед нами по-новому.
А сьогодні Україна заново опинилася під прицілом – боронячи кордони Донецької та Луганської областей, наші співгромадяни знову гинуть від агресії злочинного політичного режиму, який продовжує втілювати Російська Федерація. Як наслідок, трагічна статистика жертв політичних репресій практично щодня поповнюється новими іменами загиблих захисників і патріотів України.
            Через умови карантину користувачі можуть переглянути її онлайн на нашому сайті.  На експозиції представлені монографії, матеріали наукових конференцій, збірники наукових праць.  

Реабілітовані історією. У двадцяти семи томах. Івано- Франківська область: У двох книгах. - Книга перша/Упорядник,автор передмови Л. Вардзарук. - Івано-Франківськ: Місто НВ, 2004. - 984 с.
      Том «Реабілітовані історією. Івано-Франківська область» містить матеріали про політичний терор в Івано Франківській області під час комуно-московського режиму(1939-1941,1944-1991).Це видання– данина шани жертвам найжорстокішої державно - політичної системи, борцям за волю й незалежність України. Воно служитиме джерелом досліджень для тих,кому не байдужа достовірна історія України, зокрема Прикарпаття, сприятиме відновленню історичної справедливості, стане своєрідною засторогою тим, хто прагне повернути  назад колесо історії.   
Реабілітовані історією. Івано-Франківська область: У 5т. /Упорядник, автор передмови Л.Вардзарук.-Івано-Франківськ:Лілея-НВ,2000.-656с.
Зі сторінок  цієї книги ви дізнаєтеся правду про кривавий терор російсько-комуністичних окупантів та боротьбу за волю і незалежність на Прикарпатті. Правду, говорити яку півстоліття забороняв колоніальний режим. Ця книга допоможе усвідомити, якою ціною платили наші краяни за віками вистраждану волю.
   
   Ільків (Українець)М.1939рік. Таємне стає явним[Текст]:документи і матеріали/М.Ільків(Українець). -2-е вид.- Івано-Франківськ: СІМИК, 2011.- 416с.
Ця книга присвячена трагічним сторінкам історії, що в минулому мали назву "золотий вересень 1939". Праця М.Ільків зацікавить усіх, хто не байдужий до історії рідного краю.
Епплбом Е. Історія ГУЛАГу- 2-е вид.-К.:Вид. дім»Києво-Могилянська академія», 2010.-511с.
       «Історія ГУЛАГу»  - книга присвячена хронології, причинам та наслідкам розвитку репресивного апарату радянського Союзу і системи концентраційних таборів як його складової. На основі фактів автор доводить, що система карально-трудових таборів була небаченим за своїм масштабом і жорстокістю інструметом експлуатації, гноблення і винищення комуністичною владою народів Радянського Союзу.
Вардзарук Л. Дорога до безсмертя/ Л. Валдзарук. – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2003. – 204 с.
Це збірка нарисів про репресії і репресованих на
Івано-Франківщині під час комуно-московської окупації. А зокрема, розповіді про такі неординарні особистості як: В. Горбовий, В. Кархут, Д. Котко.
Варзарук Л. Пам’ятаймо!/ Л.Валдзарук. – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2008. – 228 с.
Це нариси про репресії, репресованих і загиблих у боротьбі з комуністичним режимом, під час комуно-московської окупації. Тут вперше подано дослідження про космач - повстанську столицю на гоцульщині.
Іваничук Е. Записки каторжника[Текст]: повість-спогад/ Е. Іваничук. – К.: Укр.письменник, 1993.- 288 с.
Ця повість є ще одним документальним свідченням трагічного періоду нашої історії - доби сталінського терору. Розповідь про життя після звільнення і реабілітації.
Ніньовський В. Відлуння ленінського пекла [Текст]/ В.Ніньовський. – Івано-Франківськ: Сіверсія, 2001. – 142 с.                            
"Відлуння ленінського пекла" - правдива розповідь автора про пережите, про страшні криваві злочини, які чинили московсько-комуністичні завойовники в перших роках окупації Західної України, про жахливу долю багатьох в'язнів станиславівської тюрми. Ніньовському судилося спізнати жахіття "соціалістичного раю", пройти девятьма колами страшного "ленінського пекла"-і                                                      вирватися на волю живим.

Мир і злагода — це головне,  що потрібно сьогодні Україні. Пам’ятаючи про трагедію минулих років, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу.
        Чекаємо зустрічі в бібліотеці після карантину!!!


Немає коментарів:

Дописати коментар